Na Slovensku sa na Ferrari jazdiť nedá

Autor: Vladimír Masár | 19.4.2011 o 8:34 | (upravené 11.6.2011 o 3:22) Karma článku: 8,19 | Prečítané:  1772x

Nezakladám novú rubriku o tom, ako sa podeliť so skúsenosťami s novým autom, aký benzín, olej, či vodu do ostrekovačov naliať do Ferrari. Inšpirovaný sťažnosťou istého pána na kvalitu našich ciest, ktoré mu ničia jeho milované Ferrari a práve rozpútanou pirátskou vojnou, som pripravil náčrt  frašky v štyroch obrazoch. Nie je to dlhé:

Opona sa otvára, na pohľad raj:

Obraz prvý: Nájomné za ctihodný a milovaný daňový úrad má putovať na ostrov Afrodity, bohyne lásky, s dcérou na Panenských ostrovoch. Neznalý pomerov by zaslzil nad nečakanou romantikou. Selanka sa však mení na drámu. My daňový poplatníci, (diváci), zisťujeme, že na nájomné za daňový úrad nečaká bohyňa lásky (a pravdy) a ani jej nevinná dcérenka, ale nenásytní piráti a žraloky.

Poznámka na okraj: Môže byť krajšie povolanie, ako daňový úradník v daňovom raji?

Obraz druhý: Pohľad do histórie, aby vynikla smiešnosť postáv dneška:

Enzo Ferrari, bratia Maserati, Ettore Bugatti sú mená chlapov, ktorí začínali z ničoho, v starých opustených fabrikách montovali svoje prvé autá. Výsledok ich práce za roky je viac ako excelentný, technický pokrok, elegancia, áno, aj luxus.

Obraz tretí: Po deravých cestách našej domoviny sa preháňajú mládenci v autách zvučných značiek a nevratne si ničia podvozky. Kto sú títo držitelia luxusu? O ich úspechoch sa najviac dozvedáme v televíznej Smotánke. A deravé sú nielen cesty, ale aj strechy a rozpočty škôl, nemocníc, domovov detí a seniorov, ale na programe dňa je práve sťahovanie daňových úradov z dobrého do ešte lepšieho. Chcelo by to trošku moralizovať, ale vo fraške nebývajú mravné poučenia, končí sa zvyčajne ohadzovaním tortami.

Obraz štvrtý: Grande finale: V krajinke, kde sa nič nedá, lebo nie sú peniaze, sa zrazu otvoria stavidlá. Vytryskne bohatstvo, na javisku lietajú miliardy, vratky, (nie zvratky, tie len v hľadisku), ohadzuje sa prehratými súdnymi spormi, tendrami a mýtom. Naberá sa plným priehrštím. Vypukne bujaré veselie, strážcovia našej pokladne prívetivo žmúria oči na zástup kamarátov, príbuzných, známych, žralokov i obyčajných pijavíc.

Opona sa trhá, padá, zakrýva ten virvar, zmätení diváci neodchádzajú, nemajú kam.

 

Poučenie: Nech si ho urobí každý sám, napríklad odpoveďou na otázku: „Prečo ešte nemám Ferrari?" Nebuďte príliš sebakritickí, depresia nie je bohvie čo.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?