Nežná Elza

Autor: Vladimír Masár | 31.10.2011 o 9:12 | (upravené 19.2.2016 o 21:43) Karma článku: 12,36 | Prečítané:  1156x

Tak už nie si medzi nami. Odišla si na iný svet, ak taký jestvuje. Teda, ak jestvuje aj pre bytosti, akou si bola Ty, bytosti so srdiečkom a citom, bytosti, ktoré nedokážu ublížiť, ale o to viac prejaviť lásku.

Budú mi chýbať prechádzky s Tebou, aj keď som mnohokrát frflal, že vonku prší, že Ťa budem musieť umývať a zabrýzgam novú vaňu. Bolo to unavujúce, ked sme jedno leto zostali sami, voziť Ťa ráno do psej „škôlky" a večer, po práci, Ťa zase vyberať. Strašne ma rozčuľovalo, ked som Ti vtedy musel variť Tvoje jedlá a ja som sa obišiel s kúskom chleba a paradajkou.

Dnes, keď tu už nie si, sa mi to zdá pekné. Lebo, keď som už naozaj unavený, len tak civel do prázdna, prišla si ku mne, hornou perou si sa nežne dotkla mojej ruky a „povedala" si: „Tak čo? Pôjdeme sa ešte prejsť? Len sem za roh, len na chvíľku."

V tom si bola jedinečná, v tom ľahúčkom, skoro nebadanom dotyku. Tak si ma zobúdzala aj posledné mesiace, ked už bolo s Tebou veľmi zle. Bola noc, tažko sa mi vstávalo, ale Tvoj pohľad hovoril: „Nehnevaj sa, naozaj musím".

No najťažsie bolo poznanie, že ešte si, ale Tvoj život je už len utrpenie, pre Teba a aj pre nás.Do ambulancie si šla pokojne a odovzdane. Ty si vedela, že je to Tvoja posledná prechádzka. Zaspala si a bol koniec. Zostal len Tvoj obojok a Tvoja prázdna miska.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne, ponuku predložili Číňania a skupina slovenských miliardárov.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.

KOMENTÁRE

Ako o tridsať rokov rozvrátim našu spoločnosť

Moderné demokracie sa premenia na vlády starých.


Už ste čítali?