Eutanázia lipy

Autor: Vladimír Masár | 4.4.2011 o 15:09 | (upravené 13.5.2011 o 10:53) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  503x

  Chodím tade denne a neveril som vlastným očiam. Neostala po nej ani stopa. Ešte aj miesto, kde stála, zahladili zemou, ako keď zlodeji zahladzujú stopy.

Tá lipa bola najkrajším stromom v historickom, chránenom parku. Mala oveľa viac ako sto rokov, súmernú košatú korunu, bez jediného suchého konára. Minulú jar nádherne kvitla.

Park na Komenského ulici je pekné miesto v Košiciach. Vidno na ňom, že ho nesadili brigádnici, nasilu, o pracovných sobotách. Neboli to tie najlacnejšie stromy, aké vypestovalo socialistické záhradníctvo, zoradené do zástupov, ale park, kde poznať ruku a srdce jeho tvorcu. Lepšie povedané, bolo poznať.

Popri tej lipe nedávno vysadili akési stromy vo forme aleje lemujúcej chodník. Hnevalo ma to, veď tá lipa je krásny solitér, načo ju obkolesovať inými stromami. Netušil som, že jej dni sú spočítané.

Nikto ju neochránil, ani tie biedne úrady, vraj profesionálna ochrana prírody.  To dalo roboty pozvať profesorov až hen zo Zvolena, na konzílium s výsledkom - eutanázia. Profesionálna. Žiadny náznak ochoty ten strom zachrániť. Len rúbať, chytro, po nás potopa, však tam niečo zasadíme...

Dovoľujú si ako zlodeji dreva z Letanoviec. Či skôr, ako ich vrchnosť. Keď nemôžu ukradnúť teplý vzduch, tak si aspoň nakradnú dreva do svojich krbových  vložiek.

Tupí? Nevzdelaní? Nekultúrni? Papaláši v európskom meste kultúry.

autor: Vlado Masár

Prvý pokus, utorok 23. marca 2010 20:18

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.

DOMOV

Štátna firma si prenajíma auto za cenu dvoch nových

Nevýhodné zmluvy podpisoval nominant Smeru Bačík.

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im aj zvýšiť platy.


Už ste čítali?